Woensdag 25 februari 14.30 uur, Literatuurkring

Literatuurkring

Op woensdag 25 februari, om 14.00 uur, komt de literatuurkring weer bij elkaar in de koffiekamer van de Majellakapel. We bespreken dan het boek Steppenwolf van Herman Hesse.

(1928). Dit boek is een raamvertelling en bevat de notities van Harry Haller, de hoofdpersoon met dezelfde initialen als de schrijver. Harry Haller voelt een schizofrenie in zichzelf. Naast mens is hij de steppenwolf. Als mens is hij journalist en kritisch op de ontwikkelingen in het Duitsland voor de Tweede Wereldoorlog. Na allerhande vreemde en sprookjesachtige gebeurtenissen komt de Steppenwolf erachter dat hij geen duaal wezen is, maar een wezen, zoals ieder, met honderden karakters en personen in zich.
Het is een tocht door donkere labyrinten van hartstocht, laster, twijfel, nihilisme en tot de rand van zelfmoord leidende walging. Het verhaal biedt niet zoals Siddharta een harmonische oplossing, maar eindigt ook niet vertwijfeld. Haller begint het leven opnieuw. Hij wordt zich bewust dat achter alle verschijnselen in deze wereld tijdloos en onaantastbaar de ideeën staan, dat er een hogere, onvergankelijke wereld is van waaruit de geest tot de mensen spreekt en een gouden spoor trekt door het warrige duister.

Hermann Hesse (1877-1962) ontving in 1946 de Nobelprijs voor Literatuur.

Tot zijn beroemdste romans horen Demian, Siddharta, Narziss en Goldmund en Het Kralenspel .

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *